Modelowanie dekoru do kolekcji płytek maki

Posted by on gru 3, 2014 in Bez kategorii, Modelarnia Koplan, Oferta, Płytki ścienne

1_ Decor maki modelarnia Koplan

 

Prace modelarskie nad kolekcją płytek ściennych maki są w trakcie. W tej chwili w modelarni trwają pracę nad jednym z planowanych dwóch dekorów uzupełniających kolekcję reliefowych płytek ściennych.

Profil dekoru jest już zatwierdzony, więc możemy zabrać się za modelowanie samego reliefu. Jak to było – relacja krok po kroku w fotograficznym skrócie.

Model reliefu tworzony jest na postawie rysunku w odpowiedniej skali. Tym razem wykonany jest ręcznie z plastycznej masy modelarskiej.

Po nałożeniu tego modelu reliefu na profil dekoru, całość zalewana jest gipsem, powstaje negatyw. Bardzo ważny etap, masa poprawek, praca nad detalami a jednocześnie wyglądem całości.

Po zabezpieczeniu powierzchni skorygowanego negatywu, powstaje kolejny odlew gipsowy pozytywu. Na każdym etapie konieczna jest ogromna dbałość o szczegóły, pilnowanie aby odlew nie był zapowietrzony, wiernie odwzorowywał odlewaną powierzchnię.

Jest gotowy model dekoru z reliefem, a gdy wszystko jest bezbłędnie, kolejnym celem jest przygotowanie formy do odlewania. Kolejny gipsowy odlew. Tak wyglądają prace początkowe z modelowania dekoru z kolekcji maki, początkowe bo sporo jeszcze pracy pozostało: powielenie wzoru, przygotowanie odlewów z powielonym wzorem, przygotowanie matryc, a ostatecznie form roboczych.

 

2_ Decor maki modelarnia Koplan

 

3_ Decor maki modelarnia Koplan

 

4_ Decor maki modelarnia Koplan