Czarna Porcelana na porcelanowe dwudziestolecie

Posted by on cze 12, 2019 in Bez kategorii

Kawiarka Slowpresso, projekt: Justyna Karamuz - wykonana z czarnej porcelany w manufakturze Koplan

Niezmiernie nam miło poinformować Państwa, że czarną porcelanę wpisaliśmy na stałe w ofertę produkcyjną Koplan.

 

Jesteśmy technologami, mamy ciągły głód wiedzy i chęć poszukiwania nowych rozwiązań. Czarna porcelana była naszym wyzwaniem.

 

Na porcelanę chcieliśmy spojrzeć z nieco innej perspektywy.

 

Dla nas porcelana jest kompozycją składników, które naturalnie występują w ziemi - przy odpowiednich proporcjach i warunkach podwyższonej temperatury ulegają one przeobrażeniu.

Nie trudno znaleźć tu pewną analogię do procesów naturalnie zachodzących w skorupie ziemskiej. Gdzie na przestrzeni tysięcy lat pod wpływem różnych procesów geologicznych, powstaje nowy twór – skała metamorficzna. Nawiasem mówiąc, to jeden z typów skał, z których zbudowane są nasze Sudety i Tatry.

 

Tworząc czarną porcelanę myśleliśmy o stworzeniu szlachetnego tworzywa, łamiącego schematy. Tworzywa, nawiązującego swoim wyglądem i fakturą do budulca naszej Ziemi.

 

I najwyraźniej nam się to udało, bo obcując z przedmiotem wykonanym z naszej czarnej porcelany trudno powiedzieć, czy ma się do czynienia z ceramiką czy kawałkiem uformowanej skały. Wrażenia sensoryczne są niesamowite. Wygląda jak kamień, a jest ciepły i miły w dotyku. Czarny, ale ten kolor jest taki nieoczywisty, głęboki.

 

Prace nad tym tworzywem zajęły nam prawie trzy lata. To były trzy lata intensywnej pracy nad opracowaniem technologii i produkcji satysfakcjonującego wyrobu finalnego, które teraz zostały zwieńczone sukcesem. Okoliczność ku temu dla nas jest wyjątkowa.

 

W czerwcu świętujemy porcelanową rocznicę wspólnej ceramicznej drogi.

 

Drogi, która nie zawsze była prosta i przyjemna, choć bez wątpliwości bardzo inspirująca. Zmuszała do myślenia i działania. Patrząc na to z perspektywy czasu, minęło to, jak jeden dzień.

 

Frajdę przynosi nam praca nad projektami, które realizujemy. Jesteśmy szczęśliwi, gdy możemy urzeczywistniać projekty klientów, wznosić ich produkcję na wyższy, stabilny jakościowo poziom. Takie chwile jak ta, gdzie kolejny projekt z sukcesem wdrażamy w życie, dają nam zastrzyk niesamowitej energii, motywują jeszcze bardziej do działania.

 

Nasza czarna porcelana trzy lata temu zadebiutowała w projekcie autorskiej filiżanki do espresso - ,,Wagonik”, w projektach Tre Tomek Rygalik, w tym roku Slowpresso Justyna Karamuz.

 

Jeśli nasza czarna porcelana jest dla Ciebie interesującym tworzywem, masz zapotrzebowanie na produkt wykonany w tej technologii, poszukujesz producenta? - napisz do nas

Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że 20 lat później będziemy produkować własną czarną porcelanę ...