O firmie

O firmie
 
O firmie

Koplan to rodzinna manufaktura ceramiki.

Produkujemy ceramikę według indywidualnego projektu klienta.

Dzięki naszej pomocy możesz w łatwy sposób przejść przez cały proces od projektu do fizycznego produktu.

W naszej pracowni realizujemy między innymi projekty dla: AB Foods Polska, Dafi, Tre Tomek Rygalik, Slowpresso Justyna Karamuz.

Projekty, w które się angażujemy, nagradzane są m.in. w plebiscycie „must have” dla najlepszych polskich wdrożeń w ramach Łódź Design Festival:

  • 2017 - Ceramiczna deska do serwowania BVSK , projekt: Julia Boguslavska

  • 2019 - Kawiarka Slowpresso, projekt: Justyna Karamuz.

Koplan - Konrad Kozłowski i Monika Koclęga

Produkujemy ceramikę według indywidualnego projektu klienta.

O nas

Konrad Kozłowski i Monika Koclęga, stworzyliśmy Koplan z potrzeby serca i działania.

Jesteśmy inżynierami o specjalności ceramika.

Po studiach w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się nasza przygoda z wielkim przemysłem, praca przy nowych inwestycjach na Dolnym Śląsku.

W tym czasie w samym Wałbrzychu upadłość ogłosiła Fabryka Porcelany Książ i niewesołą sytuację miała już wtedy Fabryka Porcelany Wałbrzych. Dwa potężne polskie zakłady porcelany zapewniające pracę i byt setkom ludzi.

Niepokój towarzyszył każdemu, kto widział jak niszczony jest majątek firmy, a ogromne buldożery systematycznie wyburzają zabudowania fabryki - jak zatraca się ogrom wspaniałej technologii produkcji porcelany na bazie lokalnych surowców.

Dodatkowo świadomość, że wraz z tą fabryką odejdzie i zaniknie pokolenie fachowców…

Z mapy lokalnych działalności zaczęły znikać też mniejsze zakłady ceramiki.

Patrząc na to wszystko, jakiś smutek w sercu był.

Kiedyś taka refleksja przeszła nam przez głowę: ,, może by coś z tym zrobić…?”

A gdy tylko wykrystalizował się pomysł i zaistniała możliwość pracy na własnych zasadach, z możliwością realizowania projektów bezkompromisowo - podjęliśmy to wyzwanie bez wahania.

Kontynuujemy tradycje produkcji ceramiki rozpoczęte w latach osiemdziesiątych przez prywatne firmy: "Sakocer - Józef Sakowicz" i "Unicer - Jacek i Jordan Szablińscy".

Tworząc Koplan udało nam się nie tylko ocalić od zapomnienia wiedzę i technologię, ale i miejsca pracy.

Cały czas się rozwijamy, pracujemy nad nowymi technologiami i produktami. W działaniach wspiera nas zespół doświadczonych fachowców: Bolek, Ela, Krysia i  Jurek. Dzięki wspólnej pracy i otwartym głowom możemy realizować różnorodne, często bardzo wymagające projekty.

Prywatnie jesteśmy rodzicami trójki dzieci. Mieszkamy w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski. Lubimy spędzać aktywnie wolny czas w górach, poznawać coraz to nowe, ciekawe zakątki Sudetów.

 

Jeśli szukasz producenta ceramiki ze względu na rosnące zapotrzebowanie na Twój produkt lub chcesz swoją produkcję wznieść na wyższy, stabilny pod względem jakości poziom - jest to w zakresie naszych możliwości.

Napisz do nas, pomożemy Ci tę potrzebę zaspokoić.